Untitled Document
ÖNEMLİ BİLGİLER VE HATIRLATMALAR


Kongre Merkezi
53. Ulusal Diyabet Kongresi; Elexus Hotel’de gerçekleştirilecektir.

Kongre Dili
Kongre dili Türkçe olup, yabancı konuşmacıların olduğu oturumlarda simultane tercüme hizmeti verilecektir.

İklim
Nisan ayında Kıbrıs’da ortalama hava sıcaklığı gündüz 20 - 25°C olup hava açık ve güneşlidir.

Kredilendirme
Kongre Türk Tabipler Birliği STE Kredilendirme Kurulu tarafından kredilendirilecektir.

Katılım Sertifikası
Kongre ve sempozyumlara kayıt yaptıran tüm katılımcılara katılım sertifikası verilecektir.

Davet Mektubu
Kayıt işlemini yaptırmış tüm katılımcılara talep ederlerse davet mektubu gönderilecektir. Bu mektup sadece katılımcının kurumundan izin almasına yardımcı olmak amacını taşımaktadır.

Sergi Alanları
Kongre süresince ilaç, tıbbi malzeme ve kitap alanlarında ürün sahibi firmaların, ürünlerini sergileyebilmesi amacıyla Elexus Hotel kongre merkezi salon ve fuayesinde geniş bir alan ayrılmıştır. Sergi alanlarına girişte kongre kaydı yaptırmış olma şartı aranmaktadır.

Kahve Molası
Kongre süresince çay, kahve ikramları kongre merkezi fuayesi ve stand alanlarından servis edilecektir.

Öğle Yemekleri
Kongre süresince öğle yemekleri açık büfe olarak Elexus Hotel ana restoranlarında servis edilecektir.

Çevre Gezileri

Kongre öncesi ve sonrası çevre gezileri talep üzerine düzenlenebilir. Bu amaçla kongre kayıt alanında bir tur masası kurulacaktır. Turlar, tek kişilik özel turlar ve grup turları şeklinde iki ayrı biçimde yapılabilir. Grup turlarında en az on kişinin kayıt yaptırması gerekmektedir. Tur fiyatlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi için kongre organizasyon sekretaryasına başvurabilirsiniz.

Yurtdışı Çıkış
İçinde bulunduğumuz OHAL neden ile 53. Ulusal Diyabet Kongresi katılımcılarının ( hekim, asistan… ) çalıştıkları kurumlardan “ Seyahat etmesinde bir sakınca yoktur “ şeklinde izin belgesi almaları gerekmektedir. Seyahat günü Türkiye çıkışında havalimanında tüm katılımcıların uçuş yapacağı havayolu kontuarından biniş kartını aldıktan sonra biniş kartı fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopisi ve izin belgesinin aslı ve fotokopisi ile pasaport kontrolünden geçmeden önce “ Kıbrıs, Tiflis, Gürcistan “ gibi kimlik ile girilen ülkeler için kurulmuş olan ayrı bir polis güvenlik noktasından evraklarına “ GÖRÜLDÜ “ mührünün bastırılması gerekmektedir.

18 Yaşından Küçük Çocuk ile Yurtdışına Çıkış
Refakatçı K.K.T.C’ ye 18 yaşından küçük çocukların ebeveynlerinden biri ile gelmesi durumunda diğer ebeveynin ikamet ettikleri ildeki emniyet müdürlüğünden muvafakat alma zorunluluğu bulunmaktadır.

Yaka Kartları
Kayıt - rezervasyon masalarından kayıt işlemlerini tamamlayan konuklarımıza verilecek olan yaka kartlarının toplantılar süresince güvenlik açısından mutlaka takılması gerekmektedir.

K.K.T.C’ ye Girmek İçin Kimlik Belgesi
T.C. uyruklular nüfus cüzdanları ile K.K.T.C’ ye ziyaret amacı ile giriş yapabilirler. K.K.T.C’ ye T.C. Nüfus cüzdanı haricinde hiç bir belge ile giriş yapılamaz. Kıbrıs yurtdışı çıkış sayıldığından dış hatlar terminalinden pasaport veya nüfus kâğıdı ile çıkış yapılabilmektedir. Pasaport ile çıkış yapanlara K.K.T.C’ ye girerken pasaportlarına damga vurulduğundan Yunanistan’a girişlerde vize problemi yaşanmaktadır. Kimlik ile girişte gümrük polisinin vermiş olduğu belge; giriş ve çıkışta gösterilmek zorunluluğu olduğu için Türkiye giriş yapılana kadar belgenin mutlaka saklanması gerekmektedir. Bu belge ile Türkiye girişinizde gümrüklü sahada yer alan freeshop lardan alış veriş yapılabilmektedir.

İletişim
Türkiye’deki tüm GSM operatörlerinin hatları K.K.T.C’ de kullanılabilecektir. Görüşme yapılabilmesi için telefon hatlarının yurtdışı görüşmelere açık olması gerekmektedir.

Havaalanı
K.K.T.C’ ye dış hatlar terminalinden giriş - çıkış yapılacaktır.

Teknik
K.K.T.C’de elektrik voltajı 240 olup, BS standartı kullanılmaktadır. 3'lü adaptörle 220/240 Volts A/C kullanılmaktadır.

 

Copyright © 2017 Ulusal Diyabet Kongresi. Tüm Hakları Saklıdır. LookUs & Online Makale